هیتر برقی یا بخاری برقی آلپ

هیتر برقی یا بخاری برقی آلپ چیست؟

هیتر برقی یا بخاری برقی (در صورت خرید کلیک کنید) با جریان برق تک فاز (220 ولت) و سه فاز (380 ولت) در مکان هایی که دسترسی به گاز شهری یا مایع وجود ندارد قابل استفاده میباشد. این هیتر ها با داشتن المنت هایی به شکل حلزونی یا سشواری با تبدیل انرژی الکترونیکی گرمای محیط مورد نظر را فراهم می اورد. این هیتر ها برای گرم کردن محیط خانه ، مغازه ها ، انبار و … مورد استفاده قرار میگیرد.

 

هیتر های برقی به سه شکل فن دار ، تابشی و کانوکتور در شرکت بزرگ آلپ تولید و عرضه میشود.نحوه عملکرد این هیتر ها به شکلی میباشد که ترموستات موجود در دستگاه را روی دمای مورد نظر تنظیم میشود در صورتی که دمای محیبط مورد نظر کمتر از این مقدار باشد ترموستات موجود در دستگاه جریان برق را با استفاده از مدار وصل و موجب روشن شدن مدار موجود در دستگاه میشود.

هیتر برقی یا بخاری برقی

مزایای استفاده از هیتر برقی :

یکی از برتری های هیتر های برقی داشتن وزن پایین میباشد یعنی به مشتری این امکان را میدهد که در صورت نیاز این دستگاه را جابجا نماید. جنس تمام هیتر های برقی کاملا استیل میباشد یعنی در مقابل حرارت زیاد مقاومت فراوانی دارد و مورد در مقابل رطوبت دچار زنگ زدکی نمیشود.

هیتر یا بخاری برقی مورد اسفاده در محیط خانه که سوفاژ یا بخاری پاسخگوی سرمای فصل زمستان نمیشود مورد استفاده قرار میگیرد.

یکی از مکان های مورد استفاده از بخاری های برقی آلپ سالن های مرغداری و گلخانه ، محیط های اداری ، حمام و سرویس های بهداشتی میباشد این هیتر ها هیچ گونه آلایندگی نمیباشد.

 

هیتر تابشی :

همانطور که اسم این هیتر ها پیداست که با وصل شده به سقف مورد نظر گرمای محیط را از طریق تابش گرما فراهم میسازد. این دستگاه ها از چندین المنت پر قدرت ساخته میشو.د که در پشت این المنت ها نواری به عنوان بازتابنده قرار گرفته است با برخورد گرما به این نوار گرما به صورت تابشی محیط مورد نظر را گرم میکند.

در این هیتر ها کنترل گرما به صورت دستی یا خودکار صورت می پذیرد این امر توسط گیج یا برد کنترل کننده میباشد.این هیتر ها مورد استفاده در سالن های بزرگ ، باشگاه ها و … که سقف بلندی دارد مورد استفاده قرار میگیرد این هیتر ها مصرف برق بالایی ندارند و به همان اندازه که گرما تولید میکنند مصرف برق دارند.

 

هیتر فن دار :

هیتر های فن دار مانند بخاری یا هیتر های تابشی با استفاده از جریان الکترونیکی تولید گرما را فراهم میسازد با این تفاوت که در هیتر های تابشی گرما به روش بازتابنده گرمای محیط را فراهم میسازد ولی در هیتر های فن دار گرما از طریق فن موجود به محیط منتقل میشود.

هیتر های برقی فن دار به دلیل راندمان بالا و امنیت بالا مشتریان زیادی در بازار دارد هیتر های برقی ارزان موجود در بازار کیفیت چندان بالایی ندارند.لازم به ذکر است این گرمایش به طور یکنواخت به استفاده از فن مورد استفاده قرار میگیرد.

هیتر کانوکتور :

هیتر برقی کانوکتور مثل سایر هیتر ها با داشتن المنت جریان الکترونیکی را به گرما تبدیل میکند این بخاری های به صورت فن دار یا تابشی مورد استفاده قرار میگیرد.هیتر کانوکتور به صورت کاملا بی صدا میباشد ولی به در صورت روشن کردن فن صدای فن به صورت عادی شنیده میشود.لازم به ذکر است این هیتر که نسبت به سایز هیتر ها ابعاد بزرگتری دارند تا در متراژ های بزرگ هم مورد استفاده قرار گیرد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.