این مقاله در مورد ماشین آلات یخساز. برای تعمیر و نگهداری یخ در ورزش پیچش یا حلقه زنی، پیچش یا حلقه زنی را ببینید.
“دستگاه یخ” تغییرمسیر اینجا. برای آهنگ دپش، و رویای من.
اسلب از یخ ساخته شده در گریمسبای کارخانه یخ قبل از اینکه خرد شده
ژنراتور یخ، و یا دستگاه یخ ممکن است به هر یک از دستگاه های مصرف کننده برای ساخت یخ، در داخل فریزر خانه مراجعه. یک دستگاه مستقل برای تولید یخ، و یا یک و ماشین آلات صنعتی برای تولید یخ در مقیاس بزرگ است. اصطلاح “ماشین یخ” معمولا به دستگاه مستقل اشاره دارد.
ژنراتور یخ بخشی از دستگاه یخ که در واقع تولید یخ است. این امر شامل اواپراتور و هر درایو مرتبط / کنترل / زیرساختار که به طور مستقیم با ساخت و خارج یخ را به ذخیره سازی نقش دارد. وقتی اکثر مردم به یک ژنراتور یخ مراجعه، آنها به معنی این زیر سیستم یخ سازی به تنهایی، منهای تبرید.
یک ماشین یخ، با این حال، به خصوص اگر به عنوان “بسته بندی” توصیف، می به طور معمول یک ماشین کامل از جمله خنک کننده، کنترل، و تلگراف، نیاز به تنها اتصال به منابع آب و برق.
مدت مبهم تر است، با برخی از تولید کنندگان توصیف دستگاه یخ بسته بندی شده خود را به عنوان ، در حالی که دیگران ژنراتور خود را در این راه توصیف می کنند.
مصرف کننده
برای خانه اول توسط شرکت را در اطراف آنها معمولا در داخل محفظه فریزر یخچال و فریزر پیدا شده است ارائه شده است. آنها تولید یخ هلالی شکل از قالب های فلزی. تایمر الکترومکانیکی و یا الکترونیکی برای اولین بار باز می شود یک شیر برقی برای چند ثانیه، اجازه می دهد قالب برای پر کردن با آب از آب سرد داخلی. تایمر پس از آن بسته می شوند و اجازه می دهد تا یخ یخ به مدت 30 دقیقه. پس از آن، تایمر نوبت در کم قدرت عنصر گرمایش الکتریکی در داخل قالب برای چند ثانیه، به ذوب شدن یخ کمی به طوری که آنها نمی خواهد به قالب می چسبد. در نهایت، تایمر اجرا می شود یک بازوی چرخان که قاشق تکه های یخ از قالب و به سطل، و چرخه تکرار می شود. اگر بن را پر می کند با یخ، یخ را هل می دهد تا یک بازوی سیم، که خاموش تا زمانی که سطح یخ در بن پایین می رود دوباره. کاربر همچنین می تواند بلند کردن بازوی سیم در هر زمان برای متوقف کردن تولید یخ.
اوایل یخ را به یک بن در محفظه فریزر کاهش یافته است. کاربر حال برای باز کردن درب فریزر برای به دست آوردن یخ. در سال 1965، که از مقابل درب فریزر توزیع معرفی شده است. در این مدل، با فشار دادن یک شیشه در برابر گهواره در خارج از درب اجرا می شود یک موتور است که تبدیل یک مته در بن و ارائه تکه های یخ به شیشه است. ترین ضسبنسرس می توانید مسیر از طریق یک مکانیزم خرد کردن اختیاری یخ برای ارائه یخ خرد شده. برخی ضسبنسرس همچنین می توانید آب سرد باطل.
قابل حمل واحد که می تواند در یک آشپزخانه مناسب است. آنها سریعترین و کوچکترین در بازار هستند. یخ تولید شده توسط یک icemaker قابل حمل گلوله ای شکل است و دارای یک ابری، ظاهر مات. اولین دسته از یخ را می توان در عرض 10 دقیقه از روشن کردن دستگاه و اضافه کردن آب ساخته شده است. آب را به یک وان کوچک با گیره های فلزی غوطه ور در آب پمپ می شود. گیره یک سیستم سرمایش و گرمایش در داخل است که یخ آب اطراف آنها و سپس گرم تا یخ ورقه کردن میخ و به سطل ذخیره سازی. قابل حمل را به یخ از ذوب حفظ کند، اما دستگاه را به آب بازیافت را به یخ است.
ساخته شده در و مستقل
ساخته شده در طراحی شده برای تحت آشپزخانه و یا نوار ضد مناسب، اما می توان آنها را عنوان مستقل واحد استفاده می شود.
یخ تجاری بهبود کیفیت از یخ با استفاده از آب در حال حرکت. آب اجرا یک مقدار نیکل بالا اواپراتور فولاد ضد زنگ. سطح باید زیر نقطه انجماد است. آب نمک نیاز به دمای پایین تر به مسدود کردن و طولانی تر خواهد شد. به طور کلی برای بسته بندی محصولات دریایی. هوا و مواد جامد نامحلول خواهد شد دور به حدی شسته که در ماشین اواپراتور افقی آب دارای 98٪ از مواد جامد حذف، و در نتیجه بسیار سخت است، تقریبا خالص، یخ روشن است. در اواپراتور عمودی یخ است نرم تر، بیشتر از آن اگر سلول های مکعب فرد واقعی وجود دارد. ماشین آلات یخ تجاری می تواند اندازه های مختلف از یخ مانند ، خرد، مکعب، هشت وجهی، و لوله است.
زمانی که ورق از یخ بر روی سطح سرد ضخامت مورد نظر می رسد، ورق پایین بر روی یک شبکه از سیم، که در آن وزن ورق باعث می شود آن را به به شکل مورد نظر، پس از آن به یک بن ذخیره سازی می افتد شکسته شود، رخ میده.
ذرات یخ ماشین
یخ پودری
یخ پودری است از مخلوط آب نمک و آب ساخته شده، در برخی موارد می توان به طور مستقیم از آب شور ساخته شده است. ضخامت
اواپراتور از ذرات یخ ماشین عمودی قرار می گیرد، درام، شکل ظرف از جنس استنلس استیل، مجهز به تیغه چرخان که چرخش و خش یخ کردن دیواره داخلی از درام است. هنگامی که عامل، شفت اصلی و تیغه چرخش ضد جهت عقربه های ساعت تحت فشار قرار دادند توسط کاهنده. آب پایین از بارانی اسپری. یخ است و از مغز آب در دیواره داخلی تشکیل شده است. سینی آب در پایین جلب آب سرد در حالی که منحرف یخ و آن را دوباره به گردش در به لجن و کثافت. لجن و کثافت به طور معمول با استفاده از یک شیر شناور برای پر کردن به عنوان در طول تولید مورد نیاز است. ماشین آلات چوب کوره تمایل به شکل یک حلقه یخ در داخل پایین درام. بخاری برقی در چاه در پایین برای جلوگیری از این تجمع یخ که در آن سنگ نمی رسد می باشد. برخی از ماشین آلات استفاده زداینده برای کمک به این. این سیستم با بهره گیری از دمای پایین واحد تغلیظ؛ مانند تمام دستگاه های یخ. ترین تولید کننده نیز.
برنامه های کاربردی
دریای پوسته پوسته شدن آب دستگاه یخ می توانید یخ به طور مستقیم از آب دریا را. این یخ را می توان در خنک کننده سریع ماهی و سایر غذاهای دریایی استفاده می شود. صنعت ماهیگیری بزرگترین کاربر از ماشین آلات یخ پودری است. یخ پودری می تواند درجه حرارت تمیز کردن محصولات آب و دریا کاهش، بنابراین آن در برابر رشد باکتری نگه می دارد و تازه غذاهای دریایی.
به دلیل تماس خود را بزرگ و آسیب کمتر با مواد در یخچال، آن را نیز در سبزیجات، میوه و گوشت نگهداری و حمل استفاده می شود.
در پخت، در طول مخلوط کردن آرد و شیر، یخ پودری می تواند اضافه شود برای جلوگیری از آرد از خود بالا بردن.
در اغلب موارد از بیوسنتز و ، یخ پودری استفاده می شود برای کنترل سرعت واکنش و حفظ زنده بودن. یخ پودری بهداشتی، تمیز با اثر کاهش درجه حرارت سریع است.
یخ پودری به عنوان منبع مستقیم از آب در فرایند خنک کننده بتن، بیش از 80٪ وزن استفاده می شود. بتن نمی خواهد کرک اگر است مخلوط شده و در درجه حرارت ثابت و پایین ریخت.
یخ پودری همچنین برای برف مصنوعی استفاده می شود، پس از آن به طور گسترده ای در اسکی و پارک سرگرمی استفاده می شود.
ماشین آلات یخ مکعبی معمولا به عنوان دستگاه های مدولار عمودی دیده می شود. که در قسمت بالایی یک تبخیر است، و قسمت پایین تر بن یخ است. مبرد در گردش داخل لوله از فروش شامل اواپراتور [توضیح بیشتر] مورد نیاز، که در آن انجام تبادل حرارت با آب، و یخ آب را به تکه های یخ. هنگامی که آب به طور کامل به یخ منجمد، آن است که به طور خودکار منتشر شد، و سقوط به بن یخ.
بن یخ همچنین می توانید با کمپرسور مجهز شده است. به طور کلی ماشین آلات یخ مکعبی با بیش از 320 کیلوگرم (710 پوند) ظرفیت در بن یخ برای ذخیره سازی ساخته شده است در کمپرسور قبل از خرید و فروش، برای استفاده از زمانی خواسته های زیادی هستند.
مکعب یخ در یک شکل مکعب ایجاد شده است، با هر لبه معمولا بین 15 تا 35 میلی متر (9/16 و 1 3/8 در). [نیازمند منبع] مساحت هر تن یخ مکعبی تقریبا 1383 M2 (14،890 مربع فوت) است. [نیازمند منبع]
کمپرسور
ترین کمپرسور کمپرسور یا جابجایی مثبت و یا کمپرسورهای شعاعی هستند. کمپرسورهای جابجایی مثبت در حال حاضر نوع کارآمد ترین کمپرسور، و در حال حاضر بزرگترین اثر سردخانه در هر واحد واحد [توضیح بیشتر مورد نیاز. آنها یک طیف وسیعی از برق ممکن است، و می تواند 380 V، 1000، و یا حتی بالاتر است. اصل در پشت کمپرسور جابجایی مثبت بهره گیری از یک توربین برای فشرده سازی مبرد را به بخار با فشار بالا. کمپرسورهای جابجایی مثبت از چهار نوع اصلی عبارتند از: کمپرسور اسکرو، کمپرسور پیستونی آلیاژها، رفت و برگشتی کمپرسور و کمپرسور روتاری.
کمپرسورهای اسکرو می تواند بزرگترین اثر سردخانه میان کمپرسور جابجایی مثبت با ظرفیت خنک خود به طور معمول بین 50 تا 400 [توضیح بیشتر مورد نیاز] عملکرد،. کمپرسورهای اسکرو همچنین می تواند به نوع اسکرو و نوع دو پیچ تقسیم شده است. نوع دو پیچ اغلب در استفاده دیده می شود چرا که آن را بسیار موثر است.
آلیاژها کمپرسورهای پیستون کمپرسورهای رفت و برگشتی و اثرات برودتی مشابه و حداکثر اثر سردخانه می توانید 600 کیلو وات برسد.
کمپرسورهای رفت و برگشتی هستند رایج ترین نوع کمپرسور به دلیل تکنولوژی بالغ و قابل اعتماد است. اثر خنک کننده خود محدوده از 2.2 کیلو وات تا 200 کیلو وات. [توضیح بیشتر مورد نیاز] آنها فشرده سازی گاز با استفاده از یک پیستون تحت فشار قرار دادند توسط شفت میل لنگ.
کمپرسور روتاری، به طور عمده در تجهیزات تهویه هوا استفاده می شود، یک اثر سردخانه بسیار کم، به طور معمول بیش از 5 کیلو وات است. آنها با فشرده سازی گاز با استفاده از یک پیستون تحت فشار قرار دادند توسط روتور، که چرخش در محفظه جدا شده کار می کنند.
کندانسور

خنک کننده با هوا، خنک کننده آب، و یا سرمایش تبخیری: تمام خازن می توان به عنوان یکی از سه نوع است.
کندانسور خنک کننده با هوا با استفاده از هوا به عنوان حرارت انجام رسانه با دمیدن هوا از طریق سطح خازن، که به دور از فشار بالا، درجه حرارت بالا بخار مبرد حمل گرما.
خنک کننده کندانسور آب با استفاده از آب به عنوان گرما انجام رسانه ها به خنک کننده بخار مبرد به مایع است.
کندانسور تبخیری بخار را خنک مبرد با استفاده از تبادل حرارت بین لوله های اواپراتور و آب تبخیر است که بر روی سطح لوله های اسپری می شود. این نوع از خازن قادر به کار در محیط های گرم است. آنها نیز بسیار کارآمد و قابل اعتماد هستند.
ژنراتور یخ لوله
یخ لوله
ژنراتور لوله یخ ژنراتور یخ که در آن آب است که در لوله های عمودی در یک اطراف پوشش-اتاق انجماد گسترش منجمد است. در پایین محفظه انجماد است یک بشقاب توزیع داشتن دیافراگم اطراف لوله و متصل به اتاق جداگانه را که یک گاز گرم است به تصویب رسید به حرارت لوله و باعث میله های یخ به اسلاید پایین وجود دارد
برنامه های کاربردی
یخ لوله را می توان در فرآیندها، مانند کنترل درجه حرارت، ماهی انجماد تازه، و انجماد بطری نوشیدنی خنک کننده استفاده می شود. می توان آن را به تنهایی و با غذا یا نوشیدنی مصرف می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *