بدون کانال، مینی تقسیم سیستم های تهویه مطبوع (کولرهای گازی) کاربردهای بالقوه متعدد در ساختمان های مسکونی، تجاری، و نهادی است. برنامه های کاربردی رایج ترین در مسکن چند و یا به عنوان مقاوم سازی اضافه کردن فایرفاکس به خانه های با سیستم “غیر ستان انجام” گرم کننده مثل هیدرونیک (حرارت آب گرم)، پانل های تابشی، و بخاری فضا (چوب، نفت، پروپان) می باشد. آنها همچنین می توانند یک انتخاب خوب برای اضافات اتاق و آپارتمان های کوچک، که در آن گسترش و یا نصب کانال توزیع (برای تهویه هوا و یا سیستم های گرمایشی مرکزی) امکان پذیر نیست. اتمام انرژی بهینه ساز 101 دادهنمایی ما در خنک کننده خانه را به یاد بگیرند که چگونه بدون کانال، سیستم های تهویه مطبوع مینی تقسیم پشته در مقابل دیگر سیستم های خنک کننده.

مانند سیستم های مرکزی، انشعابات کوتاه دو قسمت اصلی است: یک کمپرسور در فضای باز / خازن و یک واحد هوا-دست زدن به محیط داخلی. یک مجرا، که خانه کابل برق، لوله مبرد، لوله مکش و تخلیه میعانات، لینک واحدهای خارجی و داخلی.

مزایا

مزایای اصلی انشعابات کوتاه اندازه کوچک و انعطاف پذیری خود را برای منطقه بندی یا گرمایش و سرمایش اتاق های فردی. بسیاری از مدل های می توانید به عنوان بسیاری از چهار واحد دست زدن به هوا در محیط داخلی (برای چهار منطقه یا اتاق) متصل به یک واحد در فضای باز. تعداد بستگی دارد که چقدر گرمایش یا سرمایش برای ساخت و یا هر منطقه (که به نوبه خود چگونه به خوبی ساختمان عایق است تحت تاثیر قرار) مورد نیاز است. هر یک از مناطق خواهد ترموستات خود را، بنابراین شما فقط نیاز به شرط این که فضا زمانی که آن اشغال شده است، صرفه جویی در انرژی و پول است.

سیستم اسپلیت مینی درونی نیز اغلب نصب آسان تر از انواع دیگر سیستم های تهویه فضا هستند. به عنوان مثال، قلاب کردن بین واحدهای خارجی و داخلی به طور کلی نیاز به تنها یک سوراخ سه اینچ (~ 8 سانتیمتر [سانتی متر) از طریق یک دیوار برای مجرا. همچنین، بسیاری از تولید کنندگان از این نوع سیستم می تواند انواع طول خط لوله اتصال فراهم می کند. بنابراین، در صورت لزوم، شما می توانید واحد در فضای باز به عنوان دور به عنوان 50 فوت (15 متر [M]) از اواپراتور داخلی بیابید. این امکان برای خنک اتاق در سمت مقابل یک خانه ساختمان با کمپرسور در یک مکان با صرفه تر و یا کم رنگ در خارج از ساختمان.

از آنجا که انشعابات کوتاه هیچ جعبه، آنها تلفات انرژی در ارتباط با شبکه کانال سیستم های هوا اجباری مرکزی اجتناب کنند. زیان کانال های خنک کننده می تواند برای بیش از 30 درصد از مصرف انرژی برای تهویه فضای حساب، به خصوص اگر مجاری در یک فضای غیرشرطی مانند یک اتاق زیر شیروانی می باشد.

در مقایسه با دیگر سیستم های افزودنی، انشعابات کوتاه ارائه انعطاف پذیری بیشتر در گزینه های طراحی داخلی. گرداننده هوا در محیط داخلی را می توان از یک سقف معلق، به یک سقف قطره خیط و پیت کردن نصب شده است، و یا آویزان بر روی دیوار. مدل های کف نیز در دسترس هستند. اکثر واحد های داخلی داشته پروفایل حدود هفت اینچ (~ 18 سانتی متر) عمیق و معمولا با براق، کاپشن با تکنولوژی بالا، به دنبال آمده است. همچنین بسیاری از ارائه یک کنترل از راه دور به آن را آسان تر به نوبه خود سیستم روشن و خاموش هنگامی که آن را بالا بر روی دیوار قرار یا به حالت تعلیق از سقف. سیستم تقسیم همچنین می توانید به نگه داشتن خانه خود را امن تر، چرا که تنها یک سوراخ کوچک در دیوار وجود دارد کمک کند. از طریق از دیوار و پنجره اتاق نصب شده تهویه مطبوع می تواند ورودی آسان برای مهاجمان فراهم.

معایب

عیب اصلی انشعابات کوتاه هزینه های خود را است. چنین سیستم هزینه حدود 1500 دلار به $ 2،000 در هر تن (12000 BTU انرژی در هر ساعت) ظرفیت خنک کننده. این است که در مورد 30 درصد بیشتر از سیستم های مرکزی (از جمله کانال) و ممکن است دو برابر به عنوان پنجره واحد با ظرفیت مشابه هزینه.

نصب نیز باید به درستی هر واحد داخلی را اندازه و قضاوت در مورد بهترین محل برای نصب و راه اندازی آن است. بزرگ یا نادرست واقع هوا گرداننده اغلب در کوتاه دوچرخه سواری، که هدر انرژی و درجه حرارت مناسب و یا کنترل رطوبت را فراهم نمی شود. بیش از حد بزرگ یک سیستم نیز گران تر به خرید و به کار گیرند.

برخی افراد ممکن است به ظاهر از بخش های داخلی از سیستم را دوست ندارم. در حالی که مزاحم کمتر از یک پنجره اتاق تهویه هوا، آنها به ندرت دارند نگاه ساخته شده در یک سیستم مرکزی. وجود دارد باید محلی را نیز به تخلیه آب کندانس در نزدیکی واحد در فضای باز است.

نصب واجد شرایط و مردم خدمات برای انشعابات کوتاه ممکن است آسان برای پیدا کردن. علاوه بر این، بسیاری از گرمایش و سرمایش پیمانکاران معمولی سرمایه گذاری های بزرگ در ابزار و آموزش برای سیستم های مجرای ورق فلز. آنها نیاز به استفاده (و مسئول برای) این برای به دست آوردن بازگشت سرمایه گذاری خود را، به طوری که آنها ممکن است سیستم بدون کانال جز که در آن یک سیستم کانال دشوار خواهد بود برای آنها را به نصب توصیه نمی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *