مزایای چیلر آب خنک

به صرفه بودن این سیستم قابل توجه می باشد

با محیط زیست سازگار می باشد

به راحتی راه اندازی می گردد

دارای 2 کمپرسور اسکرال

اوپراتور shell & Tube

دارای ظرفیت های بالا و قابلیت مدولار شدن را دارند.

در چیلر تراکمی آب خنک به دلیل استفاده از برج خنک کننده ای که در انتقال گرما به محیط خارج دارد، از نظر بازده نسبت به چیلر هوای خنک بازده بیش تری دارد. این نوع چیلر برای مجتمع های بزرگ تجاری و اداری، مسکونی، بیمارستان ها و غیره در مدت نسبتاً کوتاه هزینه اضافی نسبت به سیستم های تهویه مطبوع حذف می کنند.

چیلر آب خنک دستگاه است که با دریافت انرژی الکتریکی، برودت مورد نیاز مکان های عمومی یا مجتمع های مسکونی را تأمین می نماید.

انرژی اصلی که در این چیلرها استفاده می گردد، انرژی الکتریکی می باشد که برای برگرداندن الکتروموتور کمپرسور استفاده می شود. عموماً برای انتقال برودت به محل مصرف در این نوع چیلرها از آب استفاده می گردد، به این صورت که چیلر آب را سرد می کند و آب سرد شده توسط پمپ آب بین هواساز و چیلر در یک مدار بسته جریان می افتد. واحدهای مصرفی آب سرد را دریافت می کنند و باعث خنک شدن هوا می گردند و به جهت این خنک کاری، آب سرد کمی از برودت خود را از دست می دهد، که با گردش دوباره در اوپراتور چیلر دوباره خنک می گردد به مصرف کننده بازرگردانده می شود.

کمپرسور این دستگاه ، از نوع اسکرو می باشد به علت مصرف پایین برق و به علت مصرف شدن آب در برج خنک کننده برای مناطقی که آب به میزان مناسب وجود دارد بهترین نوع چیلرها می باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *