چیلر جذبی آب گرم ضد کریستال

وسیله ای مناسب برای استفاده در ساختمان های اداری و مسکونی که زیربنای متوسط دارند، می باشد

مزایای استفاده از چیلرهای جذبی ضد کریستال

  • عدم بروز مشکل کریستیالیزاسیون: یکی از معضلات اصلی سایر چیلرهای جذبی می باشد ولی با این حال در چیلرهای آب گرم ضد کریستال دمایار این مشکل اصولاً وجود ندارد. این مسئله بسیار پر اهمیت است چون در یک ساختمان مسکونی یا اداری که دارای زیربنای متوسط می باشد تیم تأسیسات ساختمانی از توانایی فنی و علمی کافی برای غلبه بر مشکلات بروز پدیده کریستالیزاسیون آگاه نبوده و عدم آگاهی به این مهم باعث استفاده از سایر انواع چیلرهای جذبی می گردد که به نوبه خود می تواند باعث اختلال در سرمایش ساختمان بر اثر مسائلی مثل تغییرات دمایی، قطع و وصلی برق، و عوامل دیگر و تحمیل هزینه گزاف برای ساکنان ساختمان می گردد.
  • عدم وجود مشکل قطع برق: قطع ناگهانی برق می تواند باعث به وجود آمدن کریستالیزاسیون به خاطر عدم توجه به انجام فرآیند رقیق سازی  شود. اما در چیلرهای ضد کریستال به دلیل عدم نیاز به این مهم قطع ناگهانی برق مشکلی ایجاد نمی کند. این نوع چیلرها همچنین نیاز به تعبیه لوازم جانبی مثل ژنراتور نیز ندارد….
  • عدم نیاز به شیر سه راهه: حساسیت بالای چیلرهای جذبی به دمای آب برج خنک کننده باعث نیاز به استفاده از شیر سه راهه موتوری در مسیر برج خنک کننده می شود که خوشبختانه در این نوع چیلرها این حساسیت ها وجود ندارد و نیاز به نصب وسیله گرانقیمت نمی باشد.
  • مزایای اقتصادی: این چیلرها از نظر هزینه اولیه و هزینه جاری به صرفه تر از انواع مشابه آن است.

عملکرد چیلرهای جذبی  ضد کریستال:

چیلرهای جذبی ضد کریستال با توجه به ساختار خاص و قابلیت های که در بالا ذکر شد قابلیت کار با غلظت پایین لیتیوم بروماید را دارا می باشند و عملکرد چیلرها باعث عدم بروز پدیده کریستال در این نوع چیلرها می گردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *