پدهای سلولزی یکی از بخش های سرمایش تبخیری محسوب می شوند و بیشتر در سیستم های با راندمان تبخیری بالا استفاده می گردند. پد سلولزی از ورقه های نازک و منظم موجی شکل از جنس سلولز ساخته می شوند. این پدها دارای خاصیت تر شوندگی زیاده هستند. همچنین پدهای سلولزی ساخته شده توسط گروه دمایار به وسیله مواد شیمیایی مخصوص اشباع شده اند که آن ها را در مقابل تجزیه و فاسد شده مقاوم می کند.

با توجه به طراحی خاص پدهای سلولزی و برخی مسائل فنی این پدها حتی زمانی که هوا دارای گرد و غبار و آلودگی زیادی است دارای خاصیت خودشویی هستند.

 

پد سلولزی: به قطر 10 سانتی متر از کاغذ مخصوص فنلاندی و چسب رزین آلمانی تولید می گردد

کانال نگهدارنده پد: از جنس آلومنیوم

مخزن آب: پلاستیکی 100 لیتری

پمپ آب: لوورا ایتالیا یا کف کش

لوله های PVC آبرسانی و اتصالات و شیرهای مربوطه

تابلو برق

 

مزایا:

پرندگان اهلی مانند مرغ نسبت به سایر حیوانات به دمای محیط حساس تر هستند. و هرگونه اشتباهی در تنطیم میزان دما و رطوبت تاثیر منفی خود را روی محصولات نهایی می گذارد.

برای مثال زمانی که دمای محیط به 29 درجه سانتی گراد برد میزان تولید تخم مرغ ها کم شده و وزن تخم مرغ ها پایین می آید همچنین پوست تخم مرغ ها نازک تر می شود.

حتی دمای 37 درجه موجب تلف شده مرغ ها می شود.

استفاده از سرمایش تبخیری در مرغداری ها باعث رشد بهتر مرغ ها شده و در مورد مرغ های تخم گذار میزان تولیدات تخم مرغ را بالا می برد.

همچنین هوای مرطوب موجب خارج شدن آمونیاک ، گردو غبار، کربن دی اکسید و حشرات موجود در فضا می شود.

رشد مناسب مرغ ها و جوجه ها

افزایش کیفیت تخم مرغ های تولیدی

تهویه ی هوای سالن

 

هوای مطبوع گلخانه ها

سرمایش تبخیری بهترین حالت سرمایش برای گلخانه ها می باشد. در بدترین شرایط آب و هوایی حداکثر دما را در طول روز به زیر 26 درجه سانتی گراد می رساند. همچنین اغلب گرد و غبار و حشرات و ذرات معلق در هوای گلخانه را نیز دفع می کند.

همچنین رطوبت سرمایش تبخیری آب استفاده شده در گلخانه را نیز کمتر می نماید و مانع از تعرق گیاهان و خارج شدن مواد معدنی آن ها می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *