سپتیک تانک ، خود شامل، سیستم تصفیه فاضلاب زیرزمینی بسیار کارآمد است. از آنجا که سیستم سپتیک درمان و دور از محل فاضلاب خانگی، آنها اغلب به صرفه تر از سیستم های فاضلاب متمرکز در مناطق روستایی که در آن اندازه های بسیار بزرگتر و خانه ها به طور گسترده ای فاصله از هم جدا. سیستم های سپتیک نیز ساده در طراحی، که آنها را به طور کلی گران قیمت کمتر برای نصب و نگهداری است. و با استفاده از فرآیندهای طبیعی برای درمان فاضلاب در محل، معمولا در حیاط خلوت یک صاحب خانه، سیستم سپتیک انجام نصب و راه اندازی مایل از خطوط فاضلاب نیاز ندارد، آنها را کمتر برای محیط زیست مخرب.
به عنوان مثال سیستم سپتیک
سیستم سپتیک شامل دو بخش اصلی یک مخزن سپتیک و یک. مخزن سپتیک یک جعبه ضد آب، معمولا از بتن و یا فایبر گلاس ساخته شده، با یک ورودی و لوله خروجی است. فاضلاب جریان از خانه به مخزن سپتیک از طریق لوله فاضلاب. مخزن سپتیک رفتار فاضلاب به طور طبیعی با نگه داشتن آن در مخزن به اندازه کافی بلند برای مواد جامد و مایع برای جدا. فاضلاب به شکل سه لایه داخل مخزن. شهادت امام رضا سبک تر از آب (مانند گریس ها و روغن) شناور به بالا تشکیل یک لایه از مقیاس. شهادت امام رضا سنگین تر از آب در پایین مخزن تشکیل یک لایه لجن حل و فصل. این برگ لایه میانی از فاضلاب تا حدی روشن شده است.
لایه های لجن و تفاله در مخزن سپتیک باقی می ماند که در آن باکتری به طور طبیعی در کار فاضلاب پیدا شده است برای شکستن مواد جامد است. لجن و تفاله که نمیتوانند از شکسته شود در مخزن حفظ تا زمانی که مخزن پمپ می شود. لایه ای از مایع روشن جریان از سپتیک تانک بهیا به یک دستگاه توزیع، کمک می کند که به طور یکنواخت توزیع فاضلاب در. استاندارد (همچنین به عنوان یک ، درست دفع، یا یک سیستم جذب خاک شناخته می شود) یک سری از ترانشه و یا یک تخت اندود شده با ماسه و یا شن و ماسه البته و یک تا سه فوت زیر سطح زمین به خاک سپرده شده است. لوله های سوراخ و یا کاشی های تخلیه از طریق ترانشه اجرا برای توزیع فاضلاب. رفتار فاضلاب با اجازه دادن به آن را به آرامی از لوله های قطره را به ماسه و پایین از طریق خاک. شن و خاک به عنوان فیلترهای بیولوژیکی.
تعمیر و نگهداری سیستم سپتیک
اگر شما صاحب یک سیستم سپتیک، مهم این است که آن را به درستی داشت. چگونه اغلب شما نیاز به پمپ مواد جامد از سپتیک تانک خود را بستگی به سه عامل مهم:
1. تعداد زیادی از مردم در خانواده شما.
2. مقدار فاضلاب تولید شده (بر اساس تعداد زیادی از مردم در خانواده و مقدار آب استفاده می شود). و،
3. حجم مواد جامد موجود در فاضلاب (به عنوان مثال، با استفاده از یک دفع زباله را به مقدار مواد جامد را افزایش می دهد).
اگر چه درست جذب سپتیک تانک خود را به طور کلی تعمیر و نگهداری نیاز ندارد، شما باید به قوانین زیر رعایت حفاظت و طول عمر عملکردی آن:
1. آیا درست جذب رانندگی با اتومبیل، کامیون، یا تجهیزات سنگین.
2. آیا درختان و یا بوته زار گیاه نیست در منطقه درست جذب، زیرا ریشه می تواند به خطوط و وصل آنها.
3. آیا درست است جذب با سطوح سختی مانند بتن یا آسفالت پوشش نمی دهد. چمن بهترین پوشش است، چرا که جلوگیری از فرسایش کمک خواهد کرد و کمک به حذف آب اضافی.
4. آیا منحرف سطح آب رواناب از پشت بام، پاسیو، وآمد، و مناطق دیگر دور از میدان جذب.
آیا آن را نمی خیط و پیت کردن
صاحب خانه که مایل به مراقبت خوب از سیستم های سپتیک خود باید توجه داشته باشید از موارد زیر که باید هرگز برافروخته تخلیه یا توالت است. این موارد را می مالیات سنگین و یا از بین بردن هضم بیولوژیکی که در درون سیستم و یا پمپ های مسدود و لوله ها.
مراقبت به خیط و پیت کردن موارد زیر است:
مو، قهوه، نخ دندان، پوشک یکبار مصرف، و یا بستر زن سبک و جلف،
دستمال های بهداشتی، تامپون، ته سیگار، یا کاندوم
باند گاز، چربی، گریس، و یا نفت، حوله کاغذی،
و مواد شیمیایی هرگز خیط و پیت کردن است که می تواند سطحی و زیرزمینی، مانند آلوده:
رنگ، خوش شانس، رقیق کننده، ضایعات روغن، راه حل های عکاسی، یا آفت کش ها.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *