تولید سنسورهای تشخیص رطوبت و دما و سنسور های آمونیاک ودی اکسید کربن یکی دیگر از فعالیت های گروه صنعتی آلپ می باشد

سنسور تشخیص گاز آمونیاک و CO2 ، سنسور تشخیص دما ،سنسور رطوبت از جمله محصولات تولید شده در شرکت زرین صنعت آلپ می باشد.

با پیشرفت علم و صنایع گوناگون نیاز تولید کنندگان به علم دیجیتال بیشتر شده و برای پایین آوردن استفاده از نیروی انسانی و بالا بردن میزان دقت روی به علم دیجیتال و دستگاههای دیجیتالی نموده اند.

در این راستا شرکت زرین صنعت آلپ با تولید سنسورهای تشخیص دمال ، رطوبت ،آمونیاک ،CO2 ، توانسته تا حدودی نیاز کنونی جامعه تولید کنندگان و دیگر مصرف کنندگان را محیا سازد.

سنسورهای تشخیص رطوبت آلپ: همانگونه که از نامش مشخص است برای استفاده در سالن های پرورش قارچ ، گلخانه ها و… یا هر جایی که نیاز به کنترل رطوبت به مقدار مشخص شده ای دارد می باشد .

این سنسور به صورت بی سیم بوده و خود دستگاه در کنار تابلو برق و یا خارج از سالن نصب گردیده و تنها حس گر دستگاه در داخل و سط سالن قرار می گیرد.این دستگاه به صورت اتوماتیک بوده و فقط اطلاعات اولیه به دستگاه داده می شود و مصرف کننده میزان رطوبتی را که در سالن لازم دارد به دستگاه میدهد و سنسور رطوبت توسط رله های مخصوص به دستگاه مه پاس یا همان رطوبت ساز وصل شده و از طرف دیگر به فن و سیستم تهویه متصل می گردد هنگامی که  درصد رطوبت از مقدار تعیین شده در داخل سالن بالاتر رفت حس گر به سنسور اطلاع داده و سیستم تهویه و یا فن به صورت خودکار شروع به کار می کند تا رطوبت سالن به حالت عادی برگردد همچنین هنگامی که رطوبت سالن رو به کاهش رفت و از میزان رطوبت آن کاسته شد دیتگاه رطوبت ساز به صورت خودکار استارت خورده و شروع به کار می کند تا میزان رطوبت سالن به حالت عادی باز گردد یعنی تمامی عوامل انسانی و طبیعی و مداخله انسان برای تنظیم رطوبت در سالن توسط این دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می گیرد.

سنسور تشخیص دما:سنسور تشخیص دما وظیفه کنترل دما را در داخل سالن بر عهده دارد در بسیاری از صنایع از جمله مرغداری ها و یا گلخانه ها که کنترل دمای سالن یکی از ارکان اصلی در این سیستم می باشد .سنسورهای تشخیص دما نقش بسیار مهمی دارند. همچنین می توان با این سنسور مصرف سوخت کارخانجات و بسیاری از کارگاهها را پایین آورد به گونه ای که درجه دمایی سالن بر روی یک دما تنظیم شده و دستگاه سنسور درجه دمایی سالن را در میزان معین شده تنظیم می نماید.و این عامل موجب کاهش مصرف سوخت حداقل به میزان 30% می گردد.

طرز کار سنسور تشخیص دما به گونه ای است که در سالن های تولیدی صنعتی و یا در مرغداری ها حس گر دستگاه سنسور در وسط محیط قابل ساپورت قرار گفته و خود دستگاه به دیوار نصب می گردد این سنسور دارای رله های مخصوص بوده که توسط این رله ها به دستگاه هیتر و کوره هوای گرم و از طرف دیگر به دستگاه ایرواشر و یا فن تهویه متصل می گردد هنگام پایین آمدن درجه دمای سالن سنسور به دستگاه هیتر دستور داده و هیتر به صورت خودکار شروع به کار کردن می کند.که دمای محیط را به حد مطلوب می رساند. این شرایط در حالت برعکس هم قابل اجرا می باشد موقعی که در دمای سالن بالاتر از حد مقرر برود سنسور به فن و یا هر سیستم تهویه ای دستور استارت خوردن را داده و فن شروع به پایین آوردن درجه دمای سالن می نماید. در صر صورت سنسور تشخیص دما بر اساس تنظیمات داده شده دمای محیط سالن را تنظیم می نماید.

سنسور آمونیاک آلپ:شرکت زرین صنعت آلپ اولین تولید کننده سنسورهای آمونیاک در ایران می باشد این نوع سنسور به گاز آمونیاک حساس بوده و محدوده تشخیص آنها از 1500 تا 6000ppm در نظر گرفته شده است در سالن هایی مانند مرغداری و یا گلخانه های بر اثر فضولات و بسیاری از عومل دیگر گاز آمونیاک در سالن افزایش پیدا کرده و موجب ایجاد خسارت بسیار بالایی در سالن می شود و افزایش بیش از حد این سم در سالن موجب ایجاد خفگی و مرگ هم برای انسان می باشد بر این اساس سنسور آمونیاک در سالن های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و این سنسور به سیستم فن تهویه و یا دیتگاه ایرواشر متصل می گردد هنگام بالل رفتن گاز آمونیاک در سالن سنسور به دستگاه تهویه دسترو داده و فن ها و یا دستگاه ایرواشر به صورت خودکار شروع به کار کردن می کند.

سنسور CO2: این نوع سنسور فقط برای تشخیص گاز CO2طراحی گردیده و در بسیار از محیط ها مورد استفاده می باشد در بسیاری از تولیدی ها به علت عواملی همچون ایجاد گاز CO2در سالن های گلخانه ای توسط گیاهان و… از دستگاه دیجیتالی CO2 استفاده می گردد این سنسور هم مانند دیگر دستگاههای سنسور دارای رله بوده و به دستگاه تهویه نصب گردیده و در هنگام بالا رفتن سطح CO2 سالن فنها به صورت خودکار شروع به کار کردن می کنند .

سنسورهای تایمر:سنسورهای تامیر آلپ برای اتوماسیون و مکانیزه کردن محیط به کار می روند این سنسورها به دستگاههای مختلف برای کار کردن دستور میدهد و بر اساس زمان بندی انجام گرفته توسط مصر کننده تمامی دستگاهها از جمله فن ،هیتر ، دستگاه ایرواشر ، رطوبت ساز و یا هر دستگاه دیگر به این سنسور وصل شده و تمامی دستگاهها بر اساس زمان داده شده خاموش و یا روشن می شوند.

در صورت سفارش مشتری و نیاز به تمامی سنسورها این شرکت می تواند تمامی سنسورها را در یک دستگاه طراحی نماید.

دستگاههای فوق دارای 1 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید.

 

3 دیدگاه در سنسور تشخیص رطوبت ودما ،سنسور دی اکسید کربن و آمونیاک
  1. سلام دستتون درد نكنه قيمت دستگاه روهم لطف كنيد وزمان تحويل رو

  2. قیمت دستگاه چنده

    • با سلام خدمت شما

      جهت دریافت قیمت و مشخصات فنی دستگاه با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *