سردخانه یک روند حرکت حرارت از یک مکان به مکان دیگر در شرایط کنترل شده است. کار انتقال حرارت به طور سنتی توسط کار مکانیکی رانده می شود، اما همچنین می تواند در اثر گرما، مغناطیس، الکتریسیته، لیزر، و یا وسایل دیگر هدایت می شود. تبرید دارای بسیاری از برنامه های کاربردی، از جمله، اما نه محدود به: یخچال و فریزر، فریزر صنعتی، سرد کردن و تهویه مطبوع. پمپ های حرارتی ممکن است گرمای خروجی فرآیند تبرید استفاده کنید، و نیز ممکن است طراحی شده است که قابل برگشت است، اما در غیر این صورت به دستگاه های تهویه مطبوع.
تبرید تا به حال تاثیر زیادی بر الگوهای صنعت، شیوه زندگی، کشاورزی و حل و فصل. ایده حفظ مواد غذایی به حداقل روم باستان و امپراتوری چین باز می گردد. با این حال، تکنولوژی تبرید مکانیکی به سرعت در قرن گذشته به اتومبیل های راه آهن با درجه حرارت کنترل تکامل یافته، از برداشت یخ. معرفی اتومبیل های راه آهن یخچال به گسترش به سوی غرب ایالات متحده آمریکا کمک کرده است، اجازه می دهد حل و فصل در مناطقی که در کانال های اصلی حمل و نقل مانند رودخانه ها، بنادر، و یا مسیرهای پیاده روی دره نبود. شهرک نیز در بخش های نابارور کشور در حال توسعه، پر از منابع طبیعی است. این الگوهای شهرک های جدید ساختمان از شهرستانها بزرگ که قادر به رشد در مناطقی که در غیر این صورت تصور می شد که نامهربان، مانند هوستون، تگزاس و لاس وگاس، نوادا را برانگیخت. در بیشتر کشورهای توسعه یافته، شهرستانها هستند به شدت وابسته به خنک کننده در سوپر مارکت ها، به منظور به دست آوردن مواد غذایی خود را برای مصرف روزانه. افزایش منابع غذایی است به غلظت بیشتری از فروش کشاورزی از درصد کمتری از مزارع موجود منجر شده است. مزارع امروز یک خروجی بسیار بزرگتر در هر فرد در مقایسه با اواخر 1800s. این در منابع غذایی جدید در دسترس به کل جمعیت، که تا به حال تاثیر زیادی در تغذیه جامعه شده است.
تبرید مغناطیسی
تبرید مغناطیسی، یا مغناطیس زدایی آدیاباتیک، یک تکنولوژی خنک کننده بر اساس اثر، خاصیت ذاتی مواد جامد مغناطیسی است. مبرد است که اغلب نمک پارامغناطیس، مانند نیترات سریم منیزیم است. دو قطبی مغناطیسی فعال در این مورد کسانی که از پوسته های الکترونی از اتمهای پارامغناطیس هستند.
یک میدان مغناطیسی قوی به مبرد استفاده می شود، مجبور قطبهای مغناطیسی مختلف آن به چین و قرار دادن این درجه آزادی از مبرد را به حالت آنتروپی کاهش داد. فرو رفتن حرارت سپس جذب گرما منتشر شده توسط مبرد با توجه به از دست دادن آن آنتروپی. تماس گرمایی با فرو رفتن حرارت است و سپس شکسته به طوری که سیستم عایق، و میدان مغناطیسی خاموش است. این امر موجب افزایش ظرفیت گرمایی از مبرد، در نتیجه کاهش دمای آن زیر دمای نزول حرارت.
از آنجا که چند مواد نمایشگاه خواص مورد نیاز در دمای اتاق، برنامه های کاربردی که تا کنون به سرد کردن و تحقیقات محدود شده است.
روش های دیگر
روش دیگر از خنک کننده شامل دستگاه چرخه هوا مورد استفاده در هواپیما؛ لوله گردابی استفاده می شود برای سرمایش موضعی، هنگامی که هوای فشرده در دسترس است؛ و تبرید حرارتی با استفاده از امواج صوتی در یک گاز تحت فشار به درایو انتقال حرارت و انتقال حرارت؛ جت بخار خنک کننده محبوب در اوایل 1930s برای تهویه مطبوع ساختمان های بزرگ. ترموالاستیک خنک کننده با استفاده از یک آلیاژ فلزی هوشمند کشش و آرامش بخش. بسیاری از موتورهای حرارتی چرخه استرلینگ می توان به عقب اجرا به عنوان یک یخچال عمل می کنند، و در نتیجه این موتورها از استفاده طاقچه از سرد. علاوه بر انواع دیگری از cryocoolers مانند کولر گیفورد-مک ماهون، کولر ژول تامسون، یخچال و فریزر پالس لوله و، برای دماهای بین 2 MK و 500 MK، یخچال و فریزر رقت وجود دارد.
یخچال گیت
روش یخچال دروازه یک نرم افزار نظری با استفاده از یک گیت منطقی تنها به درایو یک یخچال در بیشتر انرژی راه کارآمد که ممکن است بدون نقض قوانین ترمودینامیک است. حالت پایه و حالت برانگیخته: آن را در این واقعیت است که دو حالت انرژی که در آن یک ذره هم وجود داشته باشد عمل می کند. حالت برانگیخته حمل انرژی کمی بیشتر از حالت پایه، به اندازه کافی کوچک به طوری که انتقال با احتمال بالا رخ می دهد. سه مولفه و یا انواع ذرات مرتبط با دروازه یخچال وجود دارد. اول این است که در داخل کشور، از یخچال، دوم در خارج و سوم این است که یک منبع تغذیه که گرم هر از چند گاهی که می تواند دولت E برسد و دوباره پر کردن در ارتباط است. در مرحله خنک کننده در داخل یخچال، ذرات گرم انرژی جذب از ذرات محیط، خنک کننده آنها، و خود را به دولت الکترونیکی پریدن. در مرحله دوم، در خارج از یخچال که در آن ذرات نیز در دولت الکترونیکی هستند، ذرات می افتد به دولت گرم، آزاد کردن انرژی و حرارت ذرات خارج است. در مرحله سوم و نهایی، منبع تغذیه حرکت یک ذره در حالت E، و هنگامی که آن را به حالت گرم می افتد آن باعث مبادله خنثی انرژی که در آن E ذرات داخلی است که توسط یک گرم ذرات جدید جایگزین، راه اندازی مجدد چرخه.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *