امروزه یکی از روشهای رایج گرمایش در آپارتمانهای مسکونی ، اداری و فروشگاهها استفاده از انواع رادیاتورها می باشد.مکانهایی برای استفاده از رادیاتورها مناسب می باشد که نیاز به کنترل دقیق دما و رطوبت را ندارند، زیرا رادیاتورها  قابلیت تنظیم درجه حرارت و رطوبت محیط را ندارند و میزان رطوبت نسبی اتاق را کاهش می‌دهند.

گروه صنعتی دمایار تولید کننده انواع رادیاتور ها آلومنیومی می باشد که این رادیاتورها به صورت پره ای می باشد و میزان حرارت تولیدی توسط هر پره استاندارد به طور میانگین ۱۲۵ کیلو کالری در ساعت می باشد..

رادیاتورهای آلومینیومی بعلت دارابودن سطوح جانبی ، دارای سطح تماس بیشتری با هوای محل نصب ، نسبت به رادیاتورهای فولادی می باشند و از طرف دیگر به علت هدایت حرارتی بهتر ( ضریب هدایت حرارتی آلومینیوم بیشتر از فولاد است)، تبادل حرارتی آن نسبت به رادیاتورهای فولادی نیز بیشتر است. به ترکیب چند پره رادیاتور یک بلوک رادیاتور می گویند .

مزایا رادیاتور آلومینیومی :

  • رادیاتور آلومینیومی به دلیل جنس فلز مورد استفاده بسیار سبک میباشد.
  • رادیاتور آلومینیومی دارای طول عمر بالا و مقاوم در برابر ترک خوردگی و یا خم شدن میباشد
  • امکان کاهش یا افزایش پره رادیاتور ها و در نتیجه امکان افزایش توان گرمادهی بلوک رادیاتور
  • راندمان انتقال حرارت بالاتر رادیاتور های آلومینیومی نسبت به رادیاتورهای فولادی
  • زنگ نزدن رادیاتور های آلومینیومی در دراز مدت حتی در محیط های مرطوب مانند حمام

در هنگام خرید رادیاتور برای محاسبه تعداد پره های رادياتور آلومینیومی شوفاژ مورد نياز هر يک از فضاهای ساختمان خود، ضمن اعلام ابعاد و موقعيت مکاني آن با کارشناسان شرکت دمایار  مشورت فرمائید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *