دیگ های بخار وت بک و سه پاس رپردار تک کوره در ظرفیت های ۱۰۰-۳۱۷۵۰ kg/h و با فشارهای کاری ۶-۲۵ bar ساخته می شوند

طراحی دیگ هایی که از نوع فایرتیوب، فولادی، افقی، سه پاس و وت بک هستند قابلیت کار با سوخت های مختلف گاز و گازوئیل ، مازوت و سوخت های جامد را دارند. مزایایی مثل مصرررف بهینه و ظرفیت بالللا، تسهیل تعمیر و نگه داری این نوع   دددیگ ها، کم حجم بودن آننن از ویژگی های منحصر به فرد این محصول است.

  • کوره اصلی در این طرح خارج از مرکز بوده است و در قسمت پایین محور عمودی دیگ قرار دارد. کوره فرعی در آخر دیگ تعبیه شده است و بخش عقبی آن را مرطوب نگه می دارد. نقش آن در ایجاد توربولاسیون مؤثر است و نیاز به مواد نسوز و آجر چینی در انتهای دیگ ندارد. از تعمیرات طولانی و گرانقیمت دوری شده است و کارایی و عمر مفید بر مزایای آن افزوده است.
  • کوره فرعی قسمت انتهایی به دفع انبساط طولی کوره اصلی و تیوب پلیت به محفظه گرم و احتراق کمک می نماید و سطح حرارتی را افزایش می دهد کوره دیگ های بخار در دو نوع کاروگیت و کوره هوپ قابل عرضه به بازار است و بنابر نیاز و شرایط و کارایی آن می توان یکی از آن ها انتخاب کرد.
  • جوشکاری قسمت های تحت فشار به روش زیر پوردی و به صورت خودکار انجام می شود که بالاترین کیفیت و یکپارچگی را فراهم آورده است.
  • نحوه اتصال تیوب های انتقال حرارت به شبکه به صورت والس و جوش و همین طور تیوب های مقاوم و محکم به صورت جوش قوس الکتریکی می باشد.
  • کلیه خطوط جوش مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی توسط نمایندگان اداره استاندارد صنعتی ایران به صورت بازرس مقیم آزمایش می شوند که این آزمایش ها شامل رادیوگرافی، التراسونیک، مواد نافذ و هیدرواستاتیک هستند که بعد از تأییدیه، پلاک کیفیت همراه با شناسنامه فنی کلیه قطعات دیگر صادر می شود.
  • این نوع دیگ های محصول دمایار دارای گواهینامه صلاحیت جوشکاری از معتبرترین مراکز بازرسی و تست و تحت نظارت کامل واحد کنترل کیفیت می باشند.
  • عایق کاری بدنه دیگ ها با فایبر سرامیک نسوز صورت گرفته است که قابلیت تحمل دما را تا 1260 درجه سانتی گراد را دارا می باشد. و مقاومت آن در برابر نفوذ رطوبت بسیار بیش تر از عایق دیگر هستند. عایق کاری آن به صورت لایه ضخیم به ضخامت 75میلی­متر از پشم سرامیک نسوز با دانسیته ۱۲۸kg/m3 و ضریب انتقال حرارتی ۱۲۵/۱۵۳w/mk انجام می شود.
  • به علت وت بک بودن، حداکثر فضای مورد نیاز در قسمت اتاقک دود عقب دیگ، 1000میلی متر می باشد.
  • طراحی دیگ بخار تک کوره دمایار با فشار 1,1 برابر فشار کاری انجام می گیرد. فشار 5­.1 برابر فشار طراحی و با آب حداقل 7 درجه سانتی گراد مورد تست هیدرواستاتیکی قرار دارد.

برق مورد نیاز برای راه اندازی این نوع دیگ به صورت سه فاز ۳۸۰V و ۵۰Hz می باشد

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *