سیستم حرارتی

دستگاه حرارت تابشی

در دستگاه گرمایشی تابشی، گاز شهری (یا گازوئیل) به وسیله مشعل مخصوص با شعله طویل، درون لوله ی با ضریب تابشی زیاد می سوزد. این حرارت تولید شده به امواج حرارتی مادون قرمزتبدیل می شود و به وسیله رفلکتور که به شکل ذوزنقه در بالای دستگاه تعبیه شده، به نقاط مورد نظر تابانده می شود. امواج مادون قرمز با توجه به خاصیت خود در اثر برخورد، به گرما تبدیل می شوند و احساس بسیار خوبی نظیر حرارت خورشید در انسان ایجاد می کند.
تفاوت بین سیستم گرمایش و تابشی:
سیستم گرمایش به روش جابه جایی بستگی به حرکت هوای گرم دارد به طوری که در  گارگاه های رنگ، صنایع غذایی و بسیاری از صنایع دیگر، حرکت هوا، ایجاد گرد و غبار و نهایتاً پایین آمدن کیفیت شرایط محصول کار و محصول را منجر می شود.
اما در سیستم گرمایش تابشی، این دستگاه باعث چرخش هوا نمی گردد و در نتیجه آلودگی مواد معلق و غبار کاهش یافته و اثری مطلوب در بهداشت محیط کار به وجود می آورد.
از جمله مزایای استفاده از سیستم تابشی نسبت به سیستم گرمایشی به روش جایی به شرح زیر است:
۵۰% کاهش مصرف گاز ، ۹۰% کاهش مصرف برق
حذف موتورخانه مرکزی و هزینه نگهداری آن
عدم تجمع افراد کنار وسایل گرمایشی، و ایجاد گرمایش مطلوب در سطوح نزدیک به کف
در سیستم گرمایشی تابشی می توان به طور مستقل یک قسمت از سالن یا بعضی از قسمت های سالن را نسبت به دیگر قسمت بیش تر تحت پوشش حرارتی قرار داد.
از دیگر مزیت های  قابل توجه این سیستم تابشی، امکان خاموش شدن  دستگاه در زمان غیر از ساعت کاری می باشد به صورتی که بعد از روش کردن و گذشت چند دقیقه فضای تحت پوشش دوباره گرم می شود.
نصب آن رایگان و سریع می باشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *