با توجه به NFPA 13D، پنج منابع قابل قبول از آب شما می توانید برای سیستم های آب پاش آتش خود استفاده کنید وجود دارد:
سیستم های بوسترپمپ آتشنشانی فواره قابل اعتماد است که فشار مناسب و حجم به خانه و یا ساختمان خود را، نه فقط در خیابان فراهم می کند
یک مخزن آب بالا
یک مخزن فشار را با یک منبع فشار قابل اعتماد
یک منبع آب ذخیره شده با پمپ به طور خودکار عمل
به خوبی با یک پمپ از ظرفیت و فشار کافی
نیازی به گفتن نیست، فشار آب کافی و حجم برای یک سیستم آب پاش آتش قابل اعتماد بسیار مهم است. گفت که، اگر شما قادر به دریافت مقدار مناسب از فشار یا حجم از منبع آب خود را، و یا اگر هزینه برای ارتقاء به یک متر آب بزرگتر بیش از حد بالا باشد، ممکن است تا حد زیادی از یک پمپ اب پاش تقویت کننده بهره مند شوند! با توجه به NFPA 13D، پمپ تقویت کننده (متشکل از پمپ، مخزن، و کنترل) هستند راه حل ارجح برای تعدادی از مسائل به منظور ذخیره آب شما ممکن است روبرو می شوند که از تلاش برای نصب آب پاش آتش.
که نیاز به یک پمپ تقویت کننده های آب پاش آتش؟
پمپ های آتش نشانی برای اولین بار در 1900s اولیه در طول یک دوره از رشد انفجاری در ساختمان های بلند معرفی شدند. این روزها، بوستر پمپ برای بیش از ساختمان های بلند استفاده می شود. ساختمان های دیگر است که می تواند از بوستر پمپ بهره مند شوند عبارتند مجتمع های بزرگ صنعتی، بیمارستان ها، انبارها، و دیگر امکانات بزرگ است.
دیگر قطعات نصب و راه اندازی اب پاش
پمپ سوارکار اسب دوانی شدن – پمپ سوارکار اسب دوانی شدن طراحی شده است برای حفظ فشار آب در سراسر سیستم آب پاش آتش و جلوگیری از پمپ اصلی از شروع و متوقف کردن بی ارزش کمک می کند. در حالی که این پمپ می تواند فشار بسیار بالا، آن را تقریبا هیچ چیز در راه از حجم است و در نتیجه درجه اول مورد استفاده برای حفظ فشار زمانی که یک نشت کوچک یا تغییر یکی دیگر در سیستم است که باعث از دست دادن آب جزئی وجود دارد. چرا که آنها تولید چنین حجم کم، با این حال، آنها قادر به حفظ فشار زمانی که حتی یک سر آبپاش منفرد ها می باشد.

شیلنگ – اتصالات شیلنگ خدمت دو هدف:
اتصال سیامی است برای افزایش ذخیره آب استفاده می شود و در بالادست مصرف پمپ نصب شده است.
هدر آزمون، پایین دست تخلیه پمپ، استفاده می شود برای تست عملکرد پمپ آتش با اندازه گیری جریان و فشار است.
در سیستم های آب پاش آتش معمولی، یک گاز 2 1/2 اینچی برای هر 250 گالن ظرفیت پمپ (پمپ 1000 گالن چهار اتصالات شلنگ، برای مثال) وجود دارد. بسیاری از تاسیسات این روزها با یک متر جریان است که به یک خواندن مستقیم از جریان خروجی پمپ و، به عنوان یک نتیجه مجهز، ممکن است یک ضربه تست ندارد.
مصرف و تخلیه نقاط – مصرف پمپ و نقاط تخلیه باید مشخصات طراحی خاص. به منظور کاهش احتمال از هوا وارد شدن به پمپ، که می تواند باعث از دست دادن پمپ به نخست و باعث آسیب جدی، لوله در سمت مصرف معمولا مسطح و یا سطح در بالا و مخروطی در سمت تخلیه است.
دستگاه های کنترل – دو دستگاه کنترل اصلی در پانل کنترل وجود دارد. کنترل است که معمولا به حالت اتوماتیک تنظیم شده باشد، اما می توان به کتابچه راهنمای کاربر تغییر در صورت لزوم برای فعال کردن راننده برای آزمایش سیستم دستی و یا شروع به پمپ اگر آن را در حالت اتوماتیک شروع می شود. همچنین یک ویژگی های اضطراری که باعث می شود آن را ممکن است برای شروع راننده پمپ در شرایط اضطراری، مانند زمانی که در پمپ نتواند به طور خودکار شروع در یک آتش سوزی وجود دارد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *