بهینه سازی سیستم گرمایشی

نزدیک به یک قرن از پیدایش سیستم گرمایش حرارت مرکزی، تجهیزاتی مثل دیگ های بخار، آب داغ و آب گرم و مشعل و یونی هیتر و غیره می گذرد.

استفاده از سیستم گرمایشی تا دو دهه پیش نیز با وجود مصرف زیاد انرژی و هزینه های زیاد در نگه داری آن، جزو عمده ترین راه تأمین گرمایش کارخانجات و فضای بزرگ به حساب می آمد.

بعد از اختراع سیستم گرمایشی تابشی در آمریکا و اروپا کم کم بسیاری از صاحبان صنایع و سازندگان سالن های صنعتی و انبار و گلخانه  ها و…. به این سیستم روی آوردند به طوری که امروزه تأمین گرمایش این گونه فضاها در اروپا و آمریکا با استفاده از این روش انجام می گیرد. ارتقاع بهره وری و بازده تولیدی به کمک این سیستم گرماتاب تابشی بسیار مؤثر و به صرفه می باشد. همچنین محصولات گلخانه ها و مرغداری ها از نظر کیفی و کمی به کمک این سیستم ارتقاء پیدا می کنند.

یکی از ویژگی ها و مزایای قابل توجه سیستم گرم کننده تابشی واسطه قرار نگرفتن هوا است. حرارت منتقل شده توسط سیستم تابشی مستقیماً کف، اشیا و افراد واقع شده در مسیر را گرم می کند و نیازی به گرم کردن کل محیط نمی باشد. در نتیجه حرارت تابشی محیط، محیط را سریعتر گرم می کند.

از دیگر ویژگی خاص سیستم تابشی صرفه جویی زیاد در انرژی و وقت، تسریع در آماده شدن پرسنل و محیط کار. همچنین نیاز به روشن شدن سیستم گرمایش قبل و بعد از ساعت مفید کاری نمی باشد که این مهم نیز بر مزایای این سیستم افزوده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *