برج های خنک کننده ارائه سرمایش تبخیری برای بسیاری از انواع سیستم های. نرم افزار خاص تا حد زیادی تعیین خواهد کرد که BAC برج خنک کننده بهترین برای یک پروژه مناسب است.
جدول مقایسه
کمک نرم افزار خاص از طریق نماینده BAC محلی شما در دسترس است.
اصل عمل
برج های خنک کننده گرما از سیستم های آب سرد به جو رد می کنند. آب گرم از سیستم وارد برج خنک کننده و بیش از پر کردن (سطح انتقال حرارت) توزیع شده است. هوا ناشی و یا مجبور از طریق پر، باعث یک بخش کوچک از آب تبخیر شود. این تبخیر گرما را از آب باقی مانده است، که در حوضه آب سرد جمع آوری شده و به سیستم برمیگردد به جذب حرارت بیشتر است. هر خط برج خنک کننده، اگر چه تحت اصل اساسی همان عملیات، کمی مرتب متفاوت.
پیکر بندی
دو حالت اصلی کارخانه مونتاژ برج خنک کننده وجود دارد: جریان متقاطع و مخالف. در برج های جریان متقاطع خنک کننده، جریان آب به صورت عمودی به پایین را پر کنید که هوا جریان به صورت افقی در. در برج مخالف خنک کننده، جریان آب به صورت عمودی به پایین را پر کنید که هوا جریان به صورت عمودی تا.
پیکربندی جریان متقاطع
پیکربندی جریان متقاطع
سیستم توزیع آب
حوضه جاذبه توزیع
برجهای خنک کننده به کار هم توزیع گرانش و یا سیستم های اسپری تحت فشار برای توزیع آب بیش از پر. سیستم گرانش، شاغل در برج های خنک کننده جریان متقاطع BAC است، از ویژگی های حوضچه های آب گرم نصب شده در بالای برج بالا را پر کنید. مجموعه ای از نازل اسپری در هر حوضه آب گرم توزیع آب به طور مساوی بر را پر کنید. سیستم های توزیع جاذبه به طور کلی نیاز به حداقل سر پمپ، می توان بازرسی در حالی که واحد در عمل است و دسترسی به آنها آسان برای تعمیر و نگهداری و خدمات معمول.
اسپری سیستم های توزیع، به کار بر روی برج خنک کننده مخالف، از ویژگی های یک سری از شاخه های پی وی سی و یا لوله های مجهز به نازل اسپری نصب شده در داخل برج در بالا را پر کنید. این سیستم به طور معمول نیاز 2 تا 7 PSI فشار آب در ورودی آب و نیاز به واحد به خارج از سرویس باشد برای بازرسی و تعمیر و نگهداری.
اسپری توزیع
سیستم فن
جریان هوا از طریق ترین کارخانه مونتاژ برج خنک کننده است که توسط یکی یا بیشتر ارائه مکانیکی طرفداران هدایت می شود. فن (بازدید کنندگان) ممکن است محوری یا گریز از مرکز، هر نوع داشتن مزیت متمایز خود را دارد. واحد فن محوری نیاز به حدود نیمی از اسب بخار موتور فن واحد قابل مقایسه فن گریز از مرکز اندازه، ارائه صرفه جویی قابل توجهی.
فن سانتریفوژ
فن سانتریفوژ
محوری فن
محوری فن
واحد فن گریز از مرکز قادر به غلبه بر مقدار مناسب از فشار استاتیک خارجی (≤ 0.5 “و یا 12.7mm از H2O)، آنها را برای هر دو تاسیسات محیط داخلی و خارجی مناسب هستند. بلورس سانتریفوژ نیز ذاتا ساکت تر از هواکش های صنعتی هستند، اگر چه تفاوت حداقل است و اغلب می تواند از طریق نرم افزار از طرفداران صدای کم اختیاری و / یا کاهش صدا در واحد فن محوری بر طرف شود.
پیش نویس ناشی از
طرفداران محوری از ناشی از پیش نویس تجهیزات در عرشه بالای دستگاه نصب شده است، به حداقل رساندن تاثیر سر و صدای فن در کشورهای همسایه نزدیک و ارائه حداکثر حفاظت از شکر و تخم مرغ فن با واحدهای عملیاتی در شرایط زیر انجماد. استفاده از مواد مقاوم در برابر خوردگی تضمین عمر طولانی و نیاز به نگهداری برای اجزای دست زدن به هوا به حداقل می رساند.
طرفداران در صورت ورودی هوا در پایه پیش نویس برج مجبور واقع، تسهیل دسترسی آسان برای تعمیر و نگهداری و خدمات معمول. علاوه بر این، محل از این مولفه ها در جریان های ورودی هوا خشک عمر جزء جدا کردن آنها از هوا تخلیه اشباع شده است.
محدوده ظرفیت
ظرفیت محصول از لحاظ تن اسمی نامیده می شود. یک تن برج خنک کننده با اسمی است که به عنوان قابلیت تعریف برای خنک 3 GPM (0.19 لیتر در ثانیه) آب از 95ºF (35.0ºC) ورود درجه حرارت آب به 85ºF (29.4ºC) ترک درجه حرارت آب در یک 78ºF (25.6ºC) ورود مرطوب دمای حباب. شرایط اسمی معمولی از طرح های HVAC معمولی در بسیاری از نقاط این کشور هستند، اما نمی خواهد به تمام پروژه ها اعمال می شود. BAC ارائه می دهد نرم افزار انتخاب برای ارزیابی عملکرد یک برج در بسیاری از شرایط.
همه ظرفیت های نشان داده شده در جدول مقایسه برای یک تک سلولی هستند. انتخاب سلول های متعدد می تواند استفاده شود برای رسیدن به ظرفیت های بزرگتر.
حداکثر ورود به دمای آب
همانطور که قبلا گفته شد، شرایط HVAC معمولی برای ورود به یک درجه حرارت آب از حدود 95ºF (35.0ºC) تماس بگیرید. تمام برج خنک کننده BAC قادر به تحمل درجه حرارت حداقل 120ºF (48.9ºC) با مواد پر استاندارد هستند. برای برنامه های کاربردی که در آن ورود دمای آب بیش از 120ºF (48.9ºC) مشاهده جدول مقایسه برای تعیین اینکه آیا مواد پر جایگزین برای پروژه خود را مورد نیاز است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *