بخاری های صنعتی جهت گرمایش انواع سالن ها و فضاهای با متراژ بالا طراحی و تولید می گردند.

از جمله مصارف بخاری های تولیدی گروه صنعتی دمایار می توان به سالن های ورزشی، کارخانه های صنعتی، مرغداری ها و گلخانه ها اشاره کرد.

این نوع بخاری های صنعتی دارای کوره ای از جنس استیل 304 می باشند و امکان نصب فن سانتریفیوژ یا اکزیال را دارا می باشند.

تفاوت این نوع فن های از جهت فشار هوادهی و میزان صدای تولیدی آن ها می باشد البته شایان ذکر است با توجه به تفاوت قیمت فراوان این دو نوع فن توصیه می شود قبل از سفارش با گروه فنی شرکت دمایار مشورت نمایید.

نحوه ی کارکرد بخاری های صنعتی

طرز کار بخاری های صنعتی دمایار به این صورت می باشد که یک مشعل به کوره ی بخاری متصل می باشد. هنگامی که مشعل روشن می شود حرارت را به داخل کوره هدایت می کند. در این مرحله جهت جلوگیری از هرگونه هدر رفت انرژی دو ردیف لوله به انتهای کوره متصل می گردد.

این لوله ها با توجه به ظرفیت کوره بین 18 الی 34 عدد می باشند. بدین ترتیب حرارت تولیدی مشعل به صورت سه پالس در گردش است. لذا حرارت از دست رفته از دودکش بخاری به حداقل میزان خود می رسد.

چگونگی تنظیم دما:

بخاری های صنعتی تولیدی شرکت دمایار به صورت تمام اتوماتیک دمای سالن مورد نظر را تنظیم می نمایند و نیازی به خاموش و روشن کردن دستی این دستگاه مشاهده نمی شود.

این دستگاه دارای دو سنسور جهت تنظیم دمای محیط و تنظیم دمای کوره می باشند که به توضیح اجمالی این سنسورها می پردازیم:

سنسور تنظیم دمای محیط: طرز کار این سنسور به این صورت می باشد که در صورت پایین آمدن دمای محیط بخاری را روشن می کند و در صورت رسیدن دمای محیط به مقدار مورد نیاز دستگاه را خاموش می کند.

سنسور تنظیم دمای هیتر: در صورت روشن شدن بخاری توسط سنسور اول این سنسور ابتدا مشعل را روشن می نماید سپس فن های دمنده ی هوا را. علت این امر هم جهت جلوگیری از دمیدن هوای سرد به محیط سالن می باشد.

همچنین این سنسور هنگام خاموش شدن بخاری ابتدا مشعل را خاموش نموده سپس فن ها را خاموش می نماید و از سوختن کوره جلوگیری می کند.

در پایان: بخاری های صنعتی تولید شده توسط گروه صنعتی دمایار دارای بالاترین کیفیت و استانداردهای تولیدی می باشند و در تولید این دستگاه ها از مرغوب ترین قطعات استفاده گردید است

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *