آب گرم کن خورشیدی – نیز نامیده می شود سیستم های آب گرم خانگی خورشیدی – می تواند یک راه مقرون به صرفه برای تولید آب گرم برای خانه خود را. آنها را می توان در هر آب و هوا استفاده می شود، و سوخت استفاده می کنند – آفتاب – دانلود رایگان است.

چگونه کار می کنند

آب گرم خورشیدی سیستم شامل مخازن ذخیره سازی و گردآورنده خورشیدی. دو نوع از آب گرم خورشیدی سیستم وجود دارد: فعال، که پمپ های گردشی و کنترل، و منفعل، که نمی کنند.

سیستم های گرمایش خورشیدی آب فعال

دو نوع از سیستم های فعال از آب گرم خورشیدی وجود دارد:

سیستم گردش خون مستقیم

پمپ های گردش آب خانگی از طریق جمع و به خانه. آنها به خوبی در آب و هوای که در آن به ندرت یخ کار.

سیستم گردش خون غیر مستقیم

پمپ های گردش غیر انجماد، مایع انتقال حرارت از طریق جمع و یک مبدل حرارتی. این آب گرم که پس از آن به خانه جریان می یابد. آنها محبوب در آب و هوای مستعد ابتلا به دمای انجماد است.

تصویر از یک فعال، حلقه بسته آبگرمکن خورشیدی. بزرگ، صفحه تخت به نام کلکتور صفحه تخت است به یک مخزن به نام ذخیره سازی انرژی خورشیدی / پشتیبان گیری آب گرم کن های دو لوله متصل می شود. یکی از این لوله است که از طریق یک پمپ استوانه ای به پایین مخزن، که در آن یک سیم پیچ به نام یک مبدل حرارتی دو دیوار می شود اجرا می شود. این سیم پیچ اجرا می شود تا از طریق مخزن و دوباره به کلکتور صفحه تخت. مایع ضد یخ تنها از طریق این حلقه جمع اجرا می شود. دو لوله اجرا بالای مخزن آب گرم کن؛ یک آب سرد را به داخل مخزن است، و از سوی دیگر آب گرم به خانه می فرستد.

خورشیدی منفعل سیستم های آب گرم

آب گرم خورشیدی سیستم منفعل هستند معمولا ارزان تر از سیستم های فعال، اما آنها معمولا به عنوان کارآمد نیست. با این حال، سیستم منفعل می تواند قابل اطمینان تر و ممکن است طول بکشد. دو نوع اساسی از سیستم منفعل وجود دارد:

سیستم منفعل انتگرال جمع آوری ذخیره سازی

این بهترین در مناطقی که دمای به ندرت یخ زدگی کار. آنها نیز به خوبی در خانواده با روز قابل توجه و شب نیازهای آب گرم کار می کنند.

سیستم ترموسیفون

جریان آب از طریق سیستم زمانی که آب گرم به عنوان غرق کولر آب افزایش می یابد. جمع آوری باید زیر مخزن ذخیره سازی نصب به طوری که آب گرم را به مخزن افزایش یابد. این سیستم قابل اعتماد هستند، اما پیمانکاران باید توجه دقیق به طراحی سقف به دلیل مخزن ذخیره سازی سنگین پرداخت. آنها معمولا گران تر از سیستم های غیر فعال جمع آوری ذخیره سازی جدایی ناپذیر هستند.

تصویر از یک منفعل، دسته ای آب گرم کن خورشیدی. آب سرد وارد یک لوله و یا می توانید وارد کنید ذخیره سازی / پشتیبان گیری مخزن آب گرم کن های خورشیدی و یا جمع آوری دسته ای، بسته به این که شیر بای پس باز می شود. اگر شیر به جمع آوری دسته ای باز است، یک لوله عمودی (که همچنین دارای یک شیر تخلیه شیر برای آب و هوای سرد) حمل آب تا به جمع آوری دسته ای. جمع آوری دسته ای یک جعبه بزرگ برگزاری یک مخزن و پوشش داده شده با لعاب که خورشید با آن مواجه است. آب در این مخزن گرم می شود، و لوله دیگر طول می کشد آب گرم از کلکتور دسته ای را به خورشیدی ذخیره سازی / آب پشتیبان گیری بخاری، که در آن است و سپس به خانه انجام شده است.

مخازن ذخیره سازی و گردآورنده خورشیدی

ترین آب گرم کن خورشیدی نیاز به مخزن ذخیره سازی به خوبی عایق بندی. مخازن ذخیره سازی انرژی خورشیدی یک خروجی اضافی و ورودی متصل به و از جمع آوری. در سیستم های دو تانک، آب گرم کن خورشیدی پیش گرمایش آب قبل از ورود به آب گرم کن های معمولی است. در سیستم های یک تانک، بخاری بازگشت به بالا با ذخیره سازی انرژی خورشیدی در یک مخزن ترکیب شده است.

سه نوع از گردآورنده خورشیدی برای برنامه های کاربردی مسکونی استفاده می شود:

جمع آوری صفحه تخت

لعاب جمع صفحه تخت عایق هستند، جعبه باد و باران که حاوی یک صفحه جاذب های سیاه زیر یک یا چند شیشه یا پلاستیک (پلیمر) را پوشش می دهد. بدون لعاب جمع صفحه تخت – به طور معمول برای استخر خورشیدی گرم استفاده می شود – دارای یک بشقاب جاذب تاریک، ساخته شده از فلز یا پلیمر، بدون پوشش و یا محوطه است.

سیستم های جمع آوری، ذخیره سازی انتگرال

همچنین به عنوان ICS و یا دسته ای سیستم های شناخته شده، آنها از ویژگی یک یا چند تانک سیاه و سفید و یا لوله های در عایق، جعبه لعاب. آب سرد برای اولین بار از طریق کلکتور خورشیدی، که با پیش گرمایش آب عبور می کند. سپس آب به متعارف آب پشتیبان گیری بخاری ادامه می دهد، فراهم کردن یک منبع قابل اعتماد از آب گرم است. آنها باید فقط در آب و هوای معتدل یخ نصب شده به دلیل لوله های در فضای باز می تواند در شدید، آب و هوای سرد یخ.

تخلیه لوله گردآورنده خورشیدی

آنها از ویژگی های ردیف موازی از لوله های شیشه ای شفاف است. هر لوله شامل یک لوله و جاذب فلزی بیرونی لوله شیشه ای متصل به یک باله. پوشش باله انرژی خورشیدی را جذب اما مهار از دست دادن حرارت تابشی. این جمع تر اغلب برای کاربردهای تجاری ایالات متحده استفاده می شود.

آب گرم خورشیدی سیستم تقریبا همیشه نیاز به یک سیستم پشتیبان گیری برای روزهای ابری و زمان افزایش تقاضا است. آب گرم کن های معمولی معمولا پشتیبان ارائه و در حال حاضر ممکن است بخشی از بسته منظومه شمسی باشد. یک سیستم پشتیبان گیری نیز ممکن است بخشی از کلکتور خورشیدی، از جمله تانک پشت بام با سیستم ترموسیفون باشد. از آنجا که یک سیستم ذخیره سازی انتگرال جمع آوری در حال حاضر آب گرم ذخیره علاوه بر جمع آوری حرارت خورشیدی، آن را ممکن است با یک tankless یا تقاضا نوع آب گرم کن برای پشتیبان گیری بسته بندی.

انتخاب یک آب گرم کن خورشیدی

قبل از اینکه شما خرید و نصب سیستم گرمایش خورشیدی آب، شما می خواهید به انجام موارد زیر:

برآورد هزینه و انرژی بهره وری از یک سیستم گرمایش خورشیدی آب

ارزیابی منابع خورشیدی سایت شما:

تعیین اندازه سیستم درست

بررسی کدهای محلی، پیمان ها، و مقررات.

همچنین درک اجزای مختلف مورد نیاز برای آب گرم خورشیدی سیستم، از جمله موارد زیر است:

مبدلهای حرارتی برای آب گرم خورشیدی سیستم

مایعات انتقال حرارت برای سیستم های گرمایش خورشیدی آب

نصب و نگهداری سیستم

نصب و راه اندازی مناسب از آب گرم کن خورشیدی بستگی به عوامل بسیاری. این عوامل عبارتند از منابع خورشیدی، آب و هوا، کد مورد نیاز ساختمان های محلی، و مسائل مربوط به ایمنی. بنابراین، بهتر است به یک خورشیدی پیمانکار سیستم های حرارتی واجد شرایط نصب سیستم خود را.

پس از نصب، به درستی حفظ سیستم شما را حفظ خواهد کرد در حال اجرا هموار. سیستم منفعل انجام تعمیر و نگهداری زیادی نیاز ندارد. برای سیستم های فعال، بحث در مورد نیاز تعمیر و نگهداری با ارائه دهنده سیستم خود را، و کتابچه راهنمای کاربر مالک سیستم مراجعه کنید. لوله کشی و دیگر اجزای آب گرم معمولی نیاز به تعمیر و نگهداری به عنوان سیستم های معمولی است. پوشش شیشه ای ممکن است نیاز به در آب و هوای خشک تمیز شود که در آن آب باران یک شستشو طبیعی ارائه نمی دهد.

تعمیر و نگهداری منظم بر روی سیستم های ساده می تواند به عنوان نادر را به عنوان هر 3-5 سال، ترجیحا با یک پیمانکار خورشیدی است. سیستم با اجزای الکتریکی معمولا بخشی جایگزینی یا دو پس از 10 سال است. اطلاعات بیشتر در مورد آب گرم تعمیر و نگهداری سیستم های خورشیدی و تعمیر بدانید.

غربالگری پیمانکاران بالقوه برای نصب و / یا تعمیر و نگهداری، سوالات زیر را بپرسید:

آیا شرکت شما تجربه نصب و نگهداری سیستم های آب گرم خورشیدی؟

یک شرکت است که تجربه نصب به نوع سیستم شما می خواهید و نگهداری برنامه های کاربردی شما را انتخاب کنید را انتخاب نمایید.

چند سال تجربه کند شرکت خود را با نصب و راه اندازی گرمایش خورشیدی و تعمیر و نگهداری دارند؟

تجربه بیشتر بهتر است. درخواست پاسخ به یک لیست از مشتریان گذشته که می تواند منابع فراهم می کند.

آیا شرکت شما دارای مجوز یا تایید؟

داشتن مجوز و / یا پیمانکار خورشیدی یک لوله کش معتبر در برخی از ایالت ها مورد نیاز است. برای اطلاعات بیشتر تماس شهر و شهرستان خود را. اعلام صدور مجوز با هیئت مدیره پیمانکار صدور مجوز دولت خود را. هیئت مدیره صدور مجوز همچنین می توانید شما در مورد هر شکایت علیه پیمانکاران دارای مجوز دولتی است.

بهبود بهره وری انرژی

پس از آبگرمکن خود را به درستی نصب و نگهداری، سعی کنید برخی از استراتژی های صرفه جویی در انرژی اضافی برای کمک به کاهش هزینه های آب گرم خود، به خصوص اگر شما نیاز به یک سیستم بازگشت به بالا. برخی دستگاه ها و سیستم صرفه جویی در انرژی مقرون به صرفه تر به نصب همراه با آب گرم کن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *